بهترین کلینیک ختنه و تکنیک های ختنه کردن نوزاد

بهترین کلینیک ختنه تهران

بهترین کلینیک ختنه و روش های ختنه کردن

در نوزادان، ختنه به چندین روش قابل انجام است. متداول ترین تکنیک ها هنگام خارج کردن پوست از آلت تناسلی با دستگاه های مخصوص محافظت انجام میگیرند. پزشک متخصص مشخص خواهد کرد که کدام روش برای نوزاد شما مناسب است. ختنه سنتی و ختنه جراحی از متداول ترین روش های ختنه هستند اما برای انجام هر کدام از آنها باید مواردی را در نظر گرفت.

روش سنتی شامل بریدن پوست و بانداژ محکم محل زخم است که گاهی در آن از بخیه نیز استفاده میشود. روش‌های جدیدتر با وسایلی مانند حلقه Plastibell و با شیوع کمتر Mogen و Gomco انجام می‌شوند.

  • گامپ گومکو

از ابزار ویژه ای به نام کاوشگر برای جدا کردن جلوی پوست از آلت تناسلی استفاده می شود (معمولاً توسط غشای نازک به آنها ملحق می شوند). بعد یک وسیله زنگ دار روی سر آلت تناسلی مرد و زیر شاخک تعبیه شده است (برای اجازه دادن به این امر ممکن است برش ایجاد شود). سپس پوست ختنه گاه به طرف بالا و زنگ کشیده شده و گیره ای در اطراف آن محکم می شود تا جریان خون به ناحیه کاهش یابد. از پوست سر برای بریدن و برداشتن پوست ختنه گاه استفاده می شود.

 

  • گیره مگن

در این روش نیز پوست پیشانی با پروانه از سر آلت جدا می شود. سپس پوست ختنه گاه جلوی سر بیرون کشیده می شود و از طریق گیره فلزی به همراه شکاف داخل آن وارد می شود. این گیره در حالی نگه می دارد که پوست ختنه گاه با پوست سر بریده می شود و چند دقیقه پس از این کار باقی می ماند تا مطمئن شوید که خونریزی کنترل شده است.

آشنایی با عمل ختنه کردن نوزادان و بهترین زمان برای ختنه
مطالعه

 

  • تکنیک Plastibell یا حلقه (روش نوین حلقه) بهترین روش

این روش شبیه به تکنیک گیره گمکو است. پس از جداسازی با کاوشگر، حلقه پلاستیکی در زیر پیشانی و بالای سر آلت قرار می گیرد. یک قطعه بخیه به طور مستقیم در اطراف پوست ختنه دیده می شود ، که خونرسانی به پوست ختنه گاه را قطع می کند. سپس می توان از پوست سر برای بریدن پوست پیشانی اضافی استفاده کرد ، اما حلقه پلاستیکی باقی مانده است. حدود 6 تا 12 روز بعد به خودی خود سقوط می کند. این روش را معمولاً قبل از چهار ماهگی بکار می‌برند.

روش استفاده از حلقه با توجه به آسانی و عوارض کمتر آن، بیشتر مورد استفاده پزشک متخصص ختنه نوزادان جهت ختنه نوزاد قرار می گیرد. هم چنین بهتر است در این روش از بی‌حسی موضعی استفاده شود.

 

🩺 صحبت های جناب دکتر بهروز سلطانی با والدین در رابطه با عمل ختنه و آشنایی با آن

 

ز
تکنیک های ختنه نوزاد

 

گاهی اوقات قبل از عمل ختنه توسط پزشک متخصص اطفال استامینوفن تجویز می شود. این امر به کاهش ناراحتی در طی عمل و تا چند ساعت پس از آن کمک می کند. دادن پستانک آغشته به آب قند و قنداق کردن کودک نیز می تواند به کاهش استرس و ناراحتی کمک کند.

 

ویژگی های مهم که در انتخاب پزشک جراح یا متخصص ختنه و کلینیک ختنه باید در نظر داشته باشیم

  • سابقه و خوشنامی

بهتر است قبل از انتخاب یک پزشک و یا مرکز و بهترین کلینیک ختنه در تهران از سوابق خوب و خوشنامی آن اطمینان حاصل کنید. برای این مورد می‌توانید از اطرافیانتان که قبلا کودکان خود را ختنه کرده‌اند درباره جایی که این عمل را انجام داده‌اند سوال کنید و همچنین می‌توانید با جستجو در اینترنت نظرات مادران مختلف را درباره بهترین دکتر ختنه و کلینیک‌ها و مراکز ختنه بخوانید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. همچنین پیشنهاد می‌شود که در صورت داشتن فرصت کافی قبل از ختنه به جایی که قصد ختنه نوزادتان را دارید مراجعه کنید و از والدینی که تجربه استفاده از آن مرکز را دارند درباره کیفیت خدمات سوال کنید و از نزدیک محیط و دکتر موردنظر را ببینید تا با اعتماد بیشتری نوزادتان را به آن‌ها بسپارید.

  • در دسترس بودن

ممکن است بعد از عمل ختنه مشکلاتی برای کودک شما ایجاد شود و نیاز باشد تا برای حل مشکل و استرس تان بتوانید به راحتی با پزشک خود مشورت کنید و از او راهنمایی بگیرید. پس قبل از انجام عمل با سوال از دکتر و یا منشی او بپرسید تا در چه شرایطی و تا چه حدی می‌توانید مشکلات خود را به صورت تلفنی با پزشک کودکتان در میان بگذارید.

عوارض ختنه اشتباه نوزاد به همراه راه های کاهش درد
مطالعه

 

  • قیمت و هزینه ختنه

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب یک کلینیک ختنه برای پدر و مادرها مهم است هزینه ختنه است. ما پیشنهاد می‌کنیم که قیمت را در اولویت‌های بعدی پس از کیفیت و خوشنامی و در دسترس بودن قرار دهید. چرا که شما یکبار بیشتر قرار نیست هزینه‌ای بابت ختنه پرداخت کنید. پس ارزش این را دارد که هزینه بیشتری در ازای دریافت خدمات بهتر پرداخت کنید و سلامتی نوزاد خود را به خطر نیاندازید.

 

  • نزدیکی به محل زندگی

همچنین بهتر است که کلینیک ختنه ای را انتخاب کنید که خیلی از محل زندگی شما دور نباشد. بهتر است تا در صورت بروز مشکلاتی برای کودکتان بتوانید به راحتی به پزشک خود مراجعه کنید و از او راهنمایی بگیرید. بنابرین سعی کنید یک کلینیک در مرکز شهر و یا نزدیک به منزل خود انتخاب کنید تا دسترسی و زمان کمتری برای رسیدن به مطب و کلینیک لازم باشد.

 

  • دستگاه اتوکلاو و بهداشت محیط و لوازم

همچنین بهتر است که اطمینان حاصل کنید که کلینیک و مرکز ختنه مورد نظر مجهز به دستگاه استریل کننده ی اتوکلاو باشد تا لوازم مورد استفاده را هربار استریل کنند. استفاده از دستگاه اتوکلاو بهتر از این است که لوازم فقط با شستشو با آب و الکل تمیز شوند. با توجه به قیمت بالای این دستگاه بسیاری از مراکز و کلینیک‌ها و مطب‌ها به این دستگاه مجهز نیستند.

مراقبت از زخم پس از ختنه توصیه های پزشکی
مطالعه

       

 

  • تجهیزات ختنه

تجهیزات ختنه مورد استفاده و حلقه ای که برای ختنه استفاده می‌شود نیز در کیفیت عمل ختنه اثرگذار است و هرچه تجهیزات بهتری استفاده شود عمل بهتر و با درد کمتری انجام می‌شود.

 

 

تجهیزات ختنه
تجهیزات ختنه

 

  • تصفیه هوا و تمیزی محیط

ختنه کردن نوزاد در یک محیط که بهداشت رعایت نمی‌شود احتمال ایجاد عفونت و مشکلات آتی را افزایش می‌دهد. بهتر است در صورت مراجعه حضوری برای انتخاب یک کلینیک تخصصی ختنه به رعایت بهداشت در محیط نیز توجه کنید و مطمئن باشید کسی که به بهداشت محیط ختنه توجه نمی‌کند ممکن است کیفیت لازم را نیز برای ختنه نداشته باشد.

 

مطب دکتر بهروز سلطانی متخصص کودکان و نوزادان آماده ارائه کلیه خدمات پزشکی کودکان و نوزادان دلبند شما جهت دریافت خدمات معاینه زردی، چک آپ دوره ای و انواع جراحی سرپایی ختنه، سرم تراپی با شماره های ۰۲۱۶۶۹۱۲۹۸۵ – ۰۲۱۶۶۹۱۳۰۱۴ در تماس باشید.

5/5 - (61 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *