درمان سریع اسهال کودکانارسال شده توسط در مارس 13, 2021


غذای مناسب برای کودکان اسهالی چیست ؟ بهترین داروی ضد اسهال برای کودکان چه دارویی است ؟ راهکار درمان اسهال ویروسی در کودکان چیست ؟ این ها تماما سوالاتی هستند که مادران با بروز اختلالات دستگاه گوارش در کودکان از متخصص اطفال می پرسند . در ادامه به بررسی درمان سریع اسهال در کودکان می پردازیم .
استفراغ یا شایع تر از آن ریگورژیتاسیون ،از علائم نسبتا شایع در دوران نوزادی است . استفراغ نوزاد در اولین ساعات بعد از تولد ، ممکن است حاوی موکوس و گاهی آغشته به خون باشد . ادامه یافتن این نوع استفراغ پس از چند بار شیر خوردن بسیار نادر است . علت آن تحریک مخاط گوارشی توسط مواد بلع شده طی زایمان می باشد . چنانچه استفراغ ادامه یابد ، با لاواژ معده با محلول سالین می توان آن را مهار نمود .

چنانچه استفراغ اندکی پس از تولد رخداده و پس از آن ادامه یابد ،لازم است تا انسداد روده ،اختلالات متابولیک و افزایش فشار داخل مغزی بررسی شوند . سابقه پلی هیدرامنیوس مادری بیانگر آترزی بخش فوقانی دستگاه گوارش (مری ، دوازدهه ،ایلئوم ) می باشد . استفراغ صفراوی معرف انسداد روده بعد از دوازدهه است ، اما می تواند ایدیوپاتیک باشد . در نوزادانی که دچار استفراغ دائمی هستند و در تمامی شیر خواران که استفراغ صفراوی دارند ، توصیه به رادیوگرافی شکم به منظور یافتن سطح مایع هوا ، لوپ هاتی متسع روده ، یافتن الگوی اختصاصی انسداد و پنوموپریتونئوم می شود در صورت مشاهده استفراغ صفراوی لازم است که رادیوگرافی با بلع ماده حاجب همراه با بررسی کامل روده کوچک مدنظر قرار بگیرد .

گاستروانتریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *